Zabrzańskie Klasyki Nocą

29.06.2015

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz czwarty w naszym mieście organizuje Zabrzańskie Klasyki Nocą. Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00 na pl. Warszawskim w Zabrzu.

O godz. 16.00 z pl. Warszawskiego ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy Śródmieście, Kończyce, Pawłów, Zaborze oraz Maciejów i około godz. 17.30 pojawi się na pl. Dworcowym. Tam na uczestników czeka szereg atrakcji, m.in.: pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji. Będzie to również świetna okazja do tego, by zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

Tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji są zbiórki na rzecz potrzebujących. Tym razem stowarzyszenie chce wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem ZSMM zwierzakom można przekazać: karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze.