Runmageddon w Zabrzu

22.06.2015

27 czerwca w Zabrzu odbędzie się Runmageddon Classic Silesia 2015. Start i metę tego biegu dla miłośników mocnych wrażeń zaplanowano na obiekcie Walki Makoszowy przy ul. Jaskółczej. Imprezie towarzyszyć będzie festyn rodzinny. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Kopalnia Guido i Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza.

Runmageddon to morderczy bieg z przeszkodami. Na zawodników czekać będzie 12 km trasa z ponad 50 przeszkodami, a wszystko w unikalnej industrialnej scenerii hałdy Kopalni Makoszowy. Organizatorzy przewidują co najmniej 10 serii, start pierwszej o 9.00, a następne wyruszają co pół godziny. Uczestnicy będą musieli przeskakiwać przez ściany, wspinać się na przeszkody drewniane i linowe, czołgać się pod zasiekami a także brnąć przez błoto i wodę. Runmageddon promowany jest pod hasłem „Koniec świata… nudnych biegów!" i pozwala zmierzyć się w równorzędnej walce biegaczom, triathlonistom, crossfitowcom czy amatorom sportów walki. Jednak to nie wyczynowi sportowcy stanowią o spektakularności wydarzenia. Większość uczestników Runmageddonu to poszukiwacze mocnych wrażeń, niekoniecznie związani ze sportem, bardziej chcący przeżyć coś wyjątkowego.

Start i metę zaplanowano na terenie Walki Makoszowy przy ul. Jaskółczej. Będzie tam ustawiony telebim, na którym będzie można śledzić zmagania zawodników na trasie tego nietypowego biegu. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji m.in. mini-runmageddon, dmuchańce dla najmłodszych, na specjalnym torze wodnym będzie można poszaleć na desce.

Runmageddon to kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Więcej informacji na stronie www.runmageddon.pl.