Już wkrótce IV edycja Zabrzańskich Klasyków Nocą

22.06.2015

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz czwarty organizuje w naszym mieście imprezę pn. Zabrzańskie Klasyki Nocą. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia.

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się 4 lipca (sobota), o godz. 15.00, na pl. Warszawskim w Zabrzu. O godz. 16.00 z pl. Warszawskiego ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy śródmieście, Kończyce, Pawłów, Zaborze oraz Maciejów i ok. godz. 17.30 pojawi się na pl. Dworcowym.

Tam na uczestników czeka szereg atrakcji, w tym m.in.: pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy też możliwość zapoznania się z możliwościami wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej.

Sam termin imprezy nie jest przypadkowy – 4 lipca to Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji na Zabrzańskich Klasykach Nocą pojawi się cały przekrój amerykańskich samochodów, zarówno tych, które w pełni zasługują na miano „klasyka”, jak i tych nieco współcześniejszych. Podczas imprezy pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej czy japońskiej.

Będzie to okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

– Lipcowa edycja zorganizowana będzie pod hasłem „Razem bezpiecznie!”, bowiem w trakcie jej przebiegu kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo na drodze oraz wspólną zabawę „w motoryzację” bez stanowienia zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego – dodają organizatorzy.

Zgodnie z tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą kolejny raz przeprowadzona zostanie też zbiórka na rzecz potrzebujących. Tym razem na pomoc liczyć będzie mogło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem organizatorów imprezy można będzie przekazać m.in.: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze.