Fortum dla Śląskich Dzieci

18.06.2015

18 czerwca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu Biskupicach odbyło się podsumowanie pierwszego etapu IV edycji programu "Fortum dla Śląskich Dzieci".

W trakcie spotkania dzieci przedstawiły efekty pracy oraz umiejętności jakie nabyły w trakcie warsztatów teatralnych, tanecznych, hiphopowych, dziennikarskich, fotograficznych oraz rysunkowych.

Projekt realizowany przez Fortum we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica stanowi pomoc dla będącej często w trudnej sytuacji życiowej młodzieży, która może realizować swoje marzenia.

W tej edycji brało udział 150 młodych mieszkańców Zabrza i Bytomia w wieku od 11 do 15 lat. Realizację programu wspierało 50 wolontariuszy.W trakcie programu dzieci miały okazję spotkać się ze Ślązakami, którzy opowiadali im o ścieżkach swoich karier zawodowych. Młodzież odwiedzili między innymi piosenkarka i aktorka Katarzyna Groniec, właścicielka i projektantka marki Polaquito Aleksandra Chmielewska, aktor Łukasz Pawłowski, Prezes Artifex Mundi producenta gier komputerowych Tomasz Grudziński, Mistrzowie Świata Strongman-ów Rafał Kulibera i Mateusz Baron, choreografka i tancerka międzynarodowej grupy tanecznej w Rozbarku Anna Piotrowska oraz dziennikarka Ewa Kaleta.

Fortum i Fundacja Ulica czterdziestkę stypendystów ogłoszą we wrześniu. Wyboru dokonają na podstawie takich kryteriów jak frekwencja na zajęciach, sumienność w wykonywaniu prac domowych, aktywność na zajęciach oraz kreatywność w działaniu i podejmowanie inicjatywy.

Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest realizowany od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział 515 młodych osób ze Śląska, spośród których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami.

Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.