Festiwal piosenki Idols’ Songs

15.06.2015

16 czerwca o godzinie 9.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91, odbędzie się konkurs finałowy IV Festiwalu Piosenki „Idols’ Songs”

W konkursie finałowym wezmą udział wokaliści, których jury wyłoniło w castingu 2 czerwca 2015 r. w ZS Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zabrzu. Będą oni walczyli o tytuł najlepszego wykonawcy piosenki. Idola wybierać będzie zaproszona publiczność wszystkich placówek, które wzięły udział w IV Festiwalu Piosenki „Idols’ Songs”, a wyboru pomoże dokonać jury w składzie : Paulina Magaj – rodzima artystka – Zabrzanka, absolwentka Gimnazjum Nr 2 i II LO w Zabrzu, obecna studentka Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Wokalno – Aktorskiego, wielokrotna finalistka Festiwalu „Idols’ Songs”.
Robert Gajgier – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej kierunek Aranżacja i Kompozycja. Muzyk: kompozytor, producent, pianista, inicjator projektów edukacyjnych i kulturalnych.
Paweł Łukasik – nauczyciel ZS Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zabrzu, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Współorganizator wszystkich edycji Festiwalu „Idols’Songs”, angażuje się w aktywizację kulturalną dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta.

Najlepsi wykonawcy zostaną nagrodzeni. Specjalne nagrody jury otrzymają wykonawcy, którzy zaśpiewają piosenki do tekstów Jacka Cygana.

Organizatorami są: Szkoła Podstawowa Nr 30 w Zabrzu, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz Zespół Szkół Nr 3 im. rtm W. Pileckiego w Zabrzu. Honorowy patronat nad festiwalem objęła Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik

Szkoła Podstawowa Nr 30 w tym roku szkolnym była organizatorem XI Wojewódzkiego Konkursu Antologii Poezji Dziecięcej. Został wydany XI tomik z wierszami małych poetów z całego śląska, którego recenzentem był Jacek Cyganem.