Wręczono klucze do nowych mieszkań

12.06.2015

16 czerwca, o godz. 9.30, nastąpiło uroczyste oddanie do użytku budynku mieszkalnego przy ul. Niedziałkowskiego 11-13 w Zabrzu. Inwestorem był Zarząd Budynków-Mieszkaniowych Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

W budynku mieści się 28 mieszkań, w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz dwa lokale użytkowe. Powstał tu także parking na 32 samochody, w tym dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Poszczególne kondygnacje podzielono na części: mieszkaniowe, usługowe i pomieszczenia pomocnicze. Dostęp do mieszkań zapewnia wewnętrzna klatka schodowa. Parter przeznaczono na funkcje mieszkalne z rozbudowaną częścią wejściową umożliwiającą organizację ruchu osób niepełnosprawnych. Znajdują się tam cztery mieszkania jednopokojowe z wnęką kuchenną (w tym dwa dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) i dwa mieszkania trzypokojowe.

Na parterze znajdują się dwa lokale usługowe, wymiennikownia, dwie wózkownie oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Na pierwszym piętrze są tam dwa mieszkania jednopokojowe z wnęką kuchenną i cztery mieszkania trzypokojowe – w tym jeden pokój z wnęką kuchenną. Na drugim piętrze są cztery mieszkania jednopokojowe z wnęką kuchenną, cztery mieszkania dwupokojowe (w tym jeden pokój z wnęką kuchenną). Układ trzeciego piętra jest taki sam jak drugiego.

Wykonawcą prac za kwotę 2 732 000 zł była firma OLEXBUD, a inwestorem zabrzański ZBM-TBS Sp. z o. o. – jeden z największych w regionie zarządców nieruchomości. Atutem firmy jest 60-letnia tradycja działalności i jej stabilność finansowa, a także wysoki i ciągle powiększany kapitał zakładowy. Więcej informacji na temat działalności spółki oraz planowanych inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.zbm-tbs.zabrze.pl