Nowe mieszkanie dla podopiecznych

03.06.2015

3 czerwca otwarto nową siedzibę Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu oraz oddano do użytku kolejne mieszkanie dla jego podopiecznych.

113 metrowy lokal przy ulicy Kossaka 21 wyremontowano i przystosowano dla potrzeb dzieci i młodzieży. Nowe mieszkanie jest przeznaczone dla 10 dzieci. Obecnie ma już 8 mieszkańców. Podopieczni mają do dyspozycji 3 pokoje, kuchnię, jadalnię z salonem oraz dwie łazienki.
– Cieszę się, że macie teraz godne warunki życia. Łatwiej będzie wam się uczyć oraz rozwijać zainteresowania, samodzielność i odpowiedzialność – powiedziała podczas spotkania z dziećmi Małgorzata Mańka-Szulik prezydent Zabrza.
Remont lokalu przy ul. Kossaka rozpoczął się w sierpniu 2014 roku. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 123 tysiące zł. Roboty wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich.

Natomiast prace remontowo – budowlane pomieszczeń biurowych nowej siedziby Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży, w budynku przy ul. Henryka Jordana 2 w Zabrzu obejmowały m.in. przebudowę pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wod.-kan., wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont klatki schodowej. Koszty remontu wyniosły 274 tysiące zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowe ”OMNIX” Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu.

Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży funkcjonuje w Zabrzu od 2003 roku. Przebywa w nim aktualnie 84 dzieci, które mieszkają w dwóch domach oraz pięciu mieszkaniach.