Montaż krzesełek na stadionie

02.06.2015

1 czerwca na stadionie w Zabrzu ruszyły prace związane z montażem krzesełek.

 

Trybuna południowa od piątku była już przygotowana pod montaż siedzisk – w pionowej części stopnic wykonano odwierty pod kotwy mocowań. Dzisiaj do stopnic przytwierdzono pierwsze krzesełka, mocowane segmentowo na metalowym stelażu. Jeszcze przed środowym meczem Górnika z Lechem na trybunie południowej zamontowanych zostanie blisko 150 siedzisk – gwarantuje wykonawca robót – konsorcjum firm Nowy Styl i S-Print 2. Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami na trybunie od strony ulicy Roosevelta z białych krzesełek utworzony zostanie napis TORCIDA.
Trwają również intensywne prace na przedpolu wschodnim Stadionu – robotnicy Mostostalu Zabrze GPBP układają zbrojenia, robią wylewki i uszczelniają powierzchnię, która jest nie tylko nawierzchnią placu wejściowego, ale także stropem podziemnego parkingu.
Obecnie na placu budowy pracują również wykonawcy instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz ekipa wykonująca prace ogólnobudowlane. Prace trwają od wczesnych godzin rannych do wieczora, nie tylko w dni robocze ale również w weekendy.