Zabrzanie Mistrzami Polski w scrabble

01.06.2015

29 maja drużyna reprezentująca IV Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, w składzie: Krzysztof Lelonek i Artur Dachowski, zdobyła tytuł Mistrzów Polski na XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie.

Mistrzostwa zgromadziły w tym roku rekordową liczbę 106 graczy, podzielonych na kategorie: szkoły podstawowe (13 zespołów), gimnazja (22
zespoły) oraz szkoły ponadgimnazjalne (18 zespołów).

W tej ostatniej kategorii zwyciężyli właśnie młodzi zabrzanie – Artur i Krzysztof. Są oni już bardzo doświadczoną parą, dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo Polski gimnazjów oraz w 2013 r. zajęli III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dla tych dwóch zawodników był to już ostatni start w zawodach – są tegorocznymi absolwentami szkoły.

Kolejne miejsca na podium przypadły I LO w Kutnie oraz Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych z Jaworzna.