Zabrzańskie liceum zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

27.05.2015

VIII Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 14 w Zabrzu (Zaborze) zdobyło I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskim konkursie „Systematyczność monitoringu przyrodniczego”.

Konkurs odbywał się w ramach projektu EDUSCIENCE, który jest największym projektem w Polsce w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Konkurs polegał na prowadzeniu przez dwa miesiące obserwacji meteorologicznych i przyrodniczych oraz umieszczaniu danych w postaci raportów na portalu www. eduscience.pl
Wymagało to od uczestników konkursu dużej samodyscypliny i systematyczności, gdyż raporty musiały być przesyłane codziennie w określonych godzinach.

Nagrodą główną dla szkoły jest profesjonalna stacja meteorologiczna Lacrosse WS 2355 z pomiarem ciśnienia atmosferycznego, wiatru, ilości opadów i wilgotności wraz z oprogramowaniem HEAVY WEATHER, umożliwiającym podłączenie do komputera i publikację danych w Internecie.

Więcej informacji o konkursie i jego wynikach można znaleźć na stronie:

http://www.eduscience.pl/artyku%C5%82y/konkurs-systematyczno%C5%9B%C4%87-monitoringu-przyrodniczego-rozstrzygni%C4%99ty