Za nami IX Bieg Rodzinny

27.05.2015

23 maja w Parku Rotmistrza Pileckiego odbył się IX Bieg Rodzinny o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze, zorganizowany w ramach VII Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

W biegu wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z naszego regionu Dzieci i młodzież podzielono na cztery kategorie wiekowe. Im młodsi, tym krótsza była trasa do pokonania. Dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych przewidziano dystans 180 m. Dorośli startowali w kategorii open na trasie liczącej 1740 m. Ukoronowaniem imprezy był bieg rodzinny na dystansie 670 m. Dla tej kategorii obowiązywały odrębne zasady. Rodzinna drużyna musiała liczyć minimum trzech zawodników. Mogli startować dziadkowie, rodzice, dzieci, w dowolnej konfiguracji pokrewieństwa i płci. Rodzina na całym dystansie biegła razem, a metę pokonać musiała trzymając się za ręce.

O wynikach zawodników decydował czas mierzony elektronicznie za pomocą chipa wbudowanego w numer startowy. Dla uczestników biegu przewidziano atrakcyjne nagrody. Oprócz pucharów, dla zwycięskiej, zabrzańskiej rodziny, ufundowano pobyt w Willi Swoboda.

Wyniki zawodów znaleźć można na stronie:
http://aktywnezabrze.gigant.superhosting.pl/index.php/2013-05-31-09-17-36/2013-05-31-09-19-04/vii-bieg-rodzinny

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie:
https://www.facebook.com/aktywnezabrze