Zabrze przestrzenią rozwoju

Przymiarka do Runmageddonu

22.05.2015

24 maja odbędzie się kolejny trening przygotowujący do ekstremalnego biegu Runmageddon Classic Silesia.

Tym razem chętni będą mieli niepowtarzalną okazję biegać i ćwiczyć na hałdach kopalni Sośnica – Makoszowy w Zabrzu, gdzie 27 czerwca stanie tor przeszkód 12 kilometrowego Runmageddonu Classic.
Podczas treningu, uczestnicy zmierzą się z przeszkodami, które będą musieli pokonać na czerwcowych zawodach. Zajęcia zakończą się biegiem na dystansie 3 km. Zawodnicy otrzymają niepowtarzalną szansę zapoznania się z terenem zmagań: sypkimi zboczami hałd, błotnistymi podbiegami, pokrytymi trzcinami stawami i przede wszystkim trudnym, surowym podłożem hałd kopalnianych. Ponadto trening zwieńczą zawody na obsadzonej kilkoma przeszkodami trasie. Dla pierwszej trójki uczestników, zarówno w kategorii Pań, jak i Panów, przewidziano nagrody. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 200 miejsc. Trening odbywać się będzie w seriach po 50 uczestników, startujących co 30 minut. Trening jest płatny: 10 zł dla osób zapisanych do biegu Runmageddon Silesia i 20 zł dla osób nie zapisanych na bieg. Zapisy na stronie:
www.runmageddon.pl/imprezy/treningi.
 

O biegu Runmageddon
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest, m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.