W Zabrzu wszystko gra

08.05.2015

Zabrze od 2009 roku organizuje Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Tegoroczna edycja odbędzie się 22-23 maja w zabrzańskiej hali MOSiR. Wstęp na targi jest bezpłatny, a program – jak co roku – pełen atrakcji, konkursów i wydarzeń towarzyszących. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się ZABRZEGRA.PL, czyli internetowa gra z cennymi nagrodami.

Gra adresowana jest do młodzieży powyżej 13 roku życia oraz osób dorosłych. Elektroniczna rejestracja już trwa na www.zabrzegra.pl. Na tej samej stronie ukazywać się będą zadania do wykonania. Na uczestników, którzy zrealizują ich najwięcej czekają atrakcyjne nagrody. Dla trzech najlepszych graczy, którzy zdobędą najwięcej punktów, przewidziano karty prezentowe o wartości 1000, 500 i 300 złotych do wykorzystania w sieci sklepów ze sprzętem sportowym i turystycznym. Pośród pozostałych uczestników, którzy prawidłowo rozwiążą minimum pięć zadań, zostaną wylosowane liczne nagrody dodatkowe, w tym wejściówki do najciekawszych obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Żeby rozpocząć grę należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.zabrzegra.pl. W odpowiedzi na prawidłowo wypełnione zgłoszenie gracz otrzyma na wskazany adres e-mail potwierdzenie wraz z indywidualnym numerem, który ułatwi identyfikowanie nadsyłanych potem odpowiedzi i rozwiązań zadań gry. Codziennie, od 11 do 22 maja na stronie www.zabrzegra.pl publikowane będą pytania i zadania związane z obiektami turystyki industrialnej z województwa śląskiego i całego świata. Łącznie pojawi się ich 50. Niektóre zadania będzie można wykonać bez wychodzenia z domu, korzystając z informacji zawartych w Internecie, w tym przede wszystkim na stronach Targów Turystyki Przemysłowej w Zabrzu oraz Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Inne polecenia zachęcą graczy do wyjścia z domu i odwiedzenia miejsc związanych z turystyką przemysłową. Jeśli po podliczeniu punktów okaże się, że kilku graczy osiągnęło najwyższy wynik, zostanie przeprowadzona dogrywka, która odbędzie się podczas Targów i poprzedzi ogłoszenie wyników gry.