Strefa Rzecznika Praw Przedsiębiorców na stronie RIG w Katowicach

08.05.2015

Regionalna Izba Gospodarcza (RIG) w Katowicach uruchomiła strefę Rzecznika Praw Przedsiębiorców na swojej stronie – zapraszamy przedsiębiorców do zadawania pytań poprzez stronę internetową -> http://rig.katowice.pl/rzecznik-praw-przedsiebiorcow-2

Na stronie RIG można zadać pytanie rzecznikowi dzięki zamieszczonemu formularzowi (Skontaktuj się z rzecznikiem) lub zapoznać się z odpowiedziami na już zadane przez przedsiębiorców pytania (Rzecznik praw przedsiębiorców odpowiada na pytania)
Aktualnie przedsiębiorcy mogą zapoznać się z wypowiedziami rzecznika na poniższe tematy:
1. Ingerencja policji w spis kontrahentów
2. Zawieszenie konta na platformie transakcyjnej on-line
3. Wskazanie odpowiedniego organu w sprawie
4. Wypowiedzenie umowy zawartej pomiędzy przedsiębiorcą, a dostawcą usług telekomunikacyjnych
Zakres kompetencji Rzecznika to między innymi zwracanie się do prokuratury, organów nadzoru i kontroli państwowej z prośbą o ekspertyzę, wyjaśnienia bądź opinie, w których zawarte byłyby sposoby rozwiązania problemu przedsiębiorców, itp.

Funkcję Rzecznika Praw Przedsiębiorców w kadencji 2014-2018 pełni Pani Izabella Żyglicka.
Radca Prawny Izabella Żyglicka jest założycielką i Wspólnikiem Zarządzającym Kancelarii „Adwokaci i Radcowie Prawni” Spółka Komandytowa Izabella Żyglicka i Wspólnicy. Od 1996 roku prowadzi obsługę prawną klientów korporacyjnych w dziedzinach: prawo rynku kapitałowego, prawo gospodarcze, prawo spółek, fuzje i przejęcia oraz negocjacje i mediacje. Założona przez nią kancelaria należy do grona największych firm prawniczych w Polsce – w rankingu kancelarii prawnych za 2013 rok, ogłoszonym przez dziennik „Rzeczpospolita” znalazła się na 31 miejscu w kraju i drugim w Województwie Śląskim pod względem wielkości przychodów. Od 2013 r. kancelaria przynależy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kancelarii Prawnych (IALF), zrzeszającego ponad 60 firm prawniczych w 43 krajach świata, umożliwiając jej Klientom korzystanie z obsługi prawnej dla projektów biznesowych na całym świecie.

Kancelaria stale doradza kilkudziesięciu podmiotom gospodarczym oraz posiada bardzo szerokie doświadczenie zdobyte podczas obsługi niestandardowych projektów oraz kontraktów.

Zachęcamy przedsiębiorców do korzystania z pomocy Rzecznika Praw Przedsiębiorców przez stronę RIG w Katowicach -> http://rig.katowice.pl/rzecznik-praw-przedsiebiorcow-2