Szyb Maciej Ekstremalnie

05.05.2015

Już w najbliższą sobotę, 9 maja, Szyb Maciej zaprasza na imprezę plenerową o charakterze otwartym. Zabawa, skierowana do młodych aktywnych ludzi oraz rodzin z dziećmi, rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy ok. godz. 21.00.

Największą atrakcją imprezy będzie prawdopodobnie jedyna w Polsce tyrolka wykorzystująca autentyczną wieżę szybową. Most tyrolski – zwany potocznie „tyrolką”, to poziomy most linowy, gdzie dana osoba startuje w jednym punkcie i musi albo siłą grawitacji (tyrolka skośna), albo za pomocą siły własnych rąk (tyrolka pozioma) przedostać się do drugiego punktu. Konkurencja w dużej mierze jest uzależniona od warunków terenowych. Optymalny teren to różnica wysokości aby start odbywał się z miejsca łatwo dostępnego. Tyrolka zostanie rozpięta od wieży szybowej Szybu Maciej do drzewa (topola ) po drugiej stronie placu. Długość – ok. 200 m. Koszt – 20 zł (bilety do zakupu w bistro w dniu imprezy).
Pozostałe atrakcje to m.in.: strzelanie z łuku do tarczy (koszt – 5 zł); rzuty nożami typu „rzutka” lub ostrymi gwiazdkami; drabinka – czyli wychodzenie po drabinkach używanych przez eksploratorów jaskiń; most tybetański (wersja dla jednej osoby i „małpka”) – przejście po jednej linie z trzymaniem się drugiej rozpiętej powyżej, asekuracja odgórna, duża przepustowość; Air soft gun (ASG) – strzelanie z broni pneumatycznej do celu; wspinaczka taternika – wspinaczka po linie z wykorzystaniem technik alpinistycznych oraz specjalistycznego sprzętu używanego przez eksploratorów jaskiń.

W programie przewidziano także: ekstremalny maraton zumby, cross fit, pokaz ratownictwa medycznego, slackclining (chodzenie po linie) i in.

Organizatorzy zapowiadają, że będą również ekstremalne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych: ogromna huśtawka dla dzieci mająca punkt zaczepienia minimum 10 m nad ziemią; sieć pajęcza – konkurencja polega na przejściu przez sieć linek tak, aby nie poruszyć żadnej linki. Pomyłka jest sygnalizowana przez dzwoneczek zawieszony na sieci. Można wybrać pomiędzy siecią przestrzenną, a siecią „płaską”. Sieć „płaska” to forma ściany z poprzeplatanymi linkami, każdy zawodnik może wykorzystać tylko jeden otwór w sieci i następny zawodnik musi wybrać już inną opcję przedostania się przez sieć. Sieć przestrzenna polega na przejściu sieci z jednego miejsca w drugie bez poruszenia dzwonków.

Korzystający z tyrolki i łucznictwa będą mogli wziąć udział w losowaniu, w którym do wygrania będzie mercedes na weekend. Regulamin konkursu na www.szybmaciej.pl Imprezę zakończy świetlno-muzyczne show na wieży szybowej.