Klasyczna MotoNoc Muzeów

04.05.2015

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz pierwszy włącza się w Europejską Nocą Muzeów i organizuje imprezę Klasyczna MotoNoc Muzeów. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – na imprezach organizowanych przez ZSMM pojawiały się już ekipy m.in. z Opola, Krakowa i Wrocławia.

 

Klasyczna MotoNoc Muzeów rozpocznie się w Zabrzu 16 maja, o godz. 19.00, na pl. Warszawskim. Około godz. 20.00 pierwsze pojazdy ruszą do Galerii Motoryzacji i Techniki przy ul. Strzelców Bytomskich 98 w Bytomiu. Co ciekawe, tym razem organizatorzy nie przewidują utworzenia tradycyjnych kolumn. Uczestnicy otrzymają od organizatorów tzw. itinery – czyli instrukcje, jaką trasą mają dojechać na miejsce. Po drodze czeka ich szereg zadań, które testować będą wiedzę, spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów. Pierwsze pojazdy w Galerii powinny pojawić się około godz. 21.00.

Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Stawi się m.in. Lincoln Town Car z 1987 r., datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Organizatorzy przewidują też, że pojawią się youngtimery oraz pojazdy tuningowane w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle.

Tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji są zbiórki na rzecz potrzebujących. Tym razem stowarzyszenie chce wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem ZSMM zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze.

Wszelkie aktualności na temat Zabrzańskich Klasyków Nocą można także znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Klasyki Nocą oraz fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji), a także na stronie internetowej stowarzyszenia: www.ZSMM.pl