Podsumowano XVII Targi Edukacji

28.04.2015

28 kwietnia w sali historycznej Ratusza Miejskiego podsumowano Zabrzańskie Targi Edukacji XVII Szkolne Prezentacje 2015.

– Od wielu lat Zabrzańskie Targi Edukacji utrzymują wysoki poziom. Potwierdzają, że oferta placówek oświatowych i wyższych uczelni jest w naszym mieście bardzo bogata. Dzięki temu uczniowie i studenci mogą korzystać z różnorodnych propozycji pogłębiania wiedzy oraz zdobywania doświadczeń – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia dla najlepszych wystawców, a także podziękowania za współpracę. W tegorocznym wydarzeniu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięło udział łącznie 47 przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. Cele był umożliwienie uczniom zapoznania się z ofertą zabrzańskich publicznych szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, w tym szkół dla dorosłych oraz szkół wyższych. W targach udział wzięli także przedstawiciele instytucji wspierających rynek pracy jak m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.