Sukcesy Zabrzańskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Energy

24.04.2015

Grupy należące do Zabrzańskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Energy, wystartowały w marcu w dwóch turniejach o randze Mistrzostw Polski, zdobywając w obu imprezach wysokie pozycje.

Pierwszy turniej odbył się 13 marca br. w Karczewie. W tych zawodach wystartowały dwie grupy należące do stowarzyszenia – „Energy Senior” i „Energy Nuclear” (juniorzy, którzy debiutowali w swoim składzie na imprezie rangi mistrzowskiej). Organizatorem imprezy była Polska Federacja Tańca, będąca członkiem European Cheer Union – największej europejskiej organizacji zajmującej się cheerleadingiem. Mistrzostwa te były równocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Ljubljanie od 27 do 28 czerwca br. PFT kwalifikowała do tych prestiżowych mistrzostw jedynie zespoły, które zajęły I i II miejsca podczas turnieju. Były to pierwsze mistrzostwa w Polsce oparte na skomplikowanych przepisach ECU.
Start w Mistrzostwach Polski w Karczewie był dla zabrzańskich cheerleadersów udany. Zajęli ostatecznie nst. miejsca – Energy Nuclear: II miejsce – Cheer Team Coed Junior (kwalifikacja do Mistrzostw Europy), II miejsce – Cheer Group Stunt Coed Junior (kwalifikacja do Mistrzostw Europy), IV miejsce – Cheer Group Stunt All Girl Junior, IV miejsce – Acro Solo Junior – Martyna Pasieka. Energy Senior: I miejsce – Cheer Team Coed Senior (kwalifikacja do Mistrzostw Europy), I miejsce – Cheer Group Stunt Coed Senior (kwalifikacja do Mistrzostw Europy), I miejsce – Cheer Group Stunt All Girl Senior (kwalifikacja do Mistrzostw Europy), I miejsce – Acro Solo Senior – Dominika Namysło (kwalifikacja do Mistrzostw Europy).
Zespół otrzymał również puchar Fair Play, ponieważ trenerka, Izabela Machalica, pomogła konkurującemu z zabrzanami zespołowi w usunięciu z choreografii elementów niedozwolonych, przez które mógłby zostać zdyskwalifikowany.
Drugie Mistrzostwa Polski, w których w marcu wzięli udział zabrzanie, to już XVIII impreza organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, która w tym roku odbywała się w Łącku od 27 do 29 marca. Do startu w tych zawodach, oprócz grupy Seniorów i Juniorów, zostały przygotowane również najmłodsze grupy Energy Mini Mini (grupa do lat 8) i Energy Nitro (grupa wiekowa 9-12 lat), które wystąpiły jako jeden zespół pod nazwą Energy Mini Nitro, debiutując tym samym w imprezie rangi Mistrzowskiej.
Podczas tych Mistrzostw Polski, zespoły z Zabrza uplasowały się na nst. pozycjach – Energy Mini Nitro: III miejsce – Cheer All Girl Junior Młodszy; Energy Nuclear: II miejsce – Cheer Mix Junior, II miejsce – Cheer Group Stunt Mix Junior, V miejsce – Cheer Group Stunt All Girl Junior; Energy Senior: II miejsce – Cheer Mix Senior, II miejsce – Cheer Group Stunt Mix Senior, II miejsce – Cheer Group Stunt All Girl Senior.