Maj w Miejskim Ośrodku Kultury

23.04.2015

Przedstawiamy harmonogram działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu w maju 2015 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Kreatywne Zabrze – temat Światłem malowane”. Jeśli pasjonuje Cię fotografia, weź udział w kolejnej odsłonie konkursu i zgarnij atrakcyjne nagrody oraz bądź uczestnikiem wystawy zbiorowej w Galerii MOK.
Zapoznaj się z regulaminem i wyślij do nas kartę zgłoszeniową ze swoim zdjęciem.
Czekamy na wasze prace do 29 maja 2015r.

16 maja w godzinach 10:00 – 15:00
WARSZTATY BEMIX MEDIA
Zapraszamy na warsztaty w ramach których, min.:
• poznamy profesjonalny sprzętu foto-wideo-film oraz najnowsze systemy stabilizacji,
• zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w cyfrowej produkcji filmowej i fotograficznej,
• wypróbujemy prezentowany sprzęt na własnym aparacie,
• wylosujemy dla uczestników gadżety branżowe.
Propozycja jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów i pasjonatów z branży fotograficznej, filmowej, reklamowej.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Prowadzi: Firma Bemix Media
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.
Szczegóły organizacyjne na www.mok.art.pl

18 maj godz. 17.00
GALERIA MOK
Wystawa zbiorowa "Egzystencjalizm w sztuce młodego pokolenia".
Artystów biorących udział w wystawie łączy wspólna fascynacja sztuką. Podczas wystawy zostaną ukazane jej różne obszary: grafika, malarstwo, fotografia oraz muzyka. Tematem prac jest egzystencja człowieka, wyrażona w swoisty, subiektywny sposób. Artyści chcą podzielić się swoim spojrzeniem na świat, na egzystowanie w nim oraz pragną ukazać emocje ludzkich wnętrz.
Na wystawie swoje prace i muzyczną interpretację tematu zaprezentują: Bartosz Fatek, Małgorzata Jeniec, Łukasz Kubieniec, Magdalena Przybycień, Anna Puszczewicz-Siodłok, Paweł Siodłok, Franciszek Siwy, Piotr Solorz, Bartłomiej Walisko.
Wstęp wolny, wystawa czynna do 05.06.2015 r.

22 maj godz. 17.00-21.00
MIEJSKA DYSKOTEKA PROFILAKTYCZNA
Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury młodzież uczęszczającą do zabrzańskich szkół (gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych) do udziału w Miejskiej Dyskotece Profilaktycznej. Tegoroczna dziewiąta edycja dyskoteki odbędzie się pod hasłem „Potrafimy bawić się bez używek – zażywamy tylko dźwięki”. Jak co roku gwarantujemy doskonałą i bezpieczną zabawę oraz najlepszą muzykę.
Organizatorzy: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki oraz MOK w Zabrzu.
Wstęp wolny.

27 maj godz. 10.00-13.00
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim wykłady prowadzone przez Profesorów i Doktorów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, zakresu medycyny, propagowania zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.
1. „Stres i emocje sprzyjające chorobom przewlekłym” prof. dr hab. J. Jośko-Ochojska
2. „Alkohol” prof. dr hab. S. Kasperczyk
Miejsce wykładów: sala wykładowa w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a.
Organizatorzy: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, MOK w Zabrzu.
Więcej informacji na stronie: http://sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-utw-wlz

27 maj godz. 17.00
KONCERT „DLA MOJEJ MAMY”
Z okazji Dnia Matki zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na imprezę miejską skierowaną do wszystkich mam, organizowaną przez dzieci i rodziców. Uroczysty koncert wypełnią występy podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 pod kierunkiem instruktorów. Jak co roku nie zabraknie radości, emocji i wzruszeń.
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2. Wstęp wolny.

30 maj godz. 14.00-22.00
MAJOWE disco GRANIE
impreza plenerowa w Parku Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik Majowe granie to impreza plenerowa o bogatej tradycji, skierowana do szerokiej publiczności. Jak co roku przygotowaliśmy wspaniałe atrakcje i niespodzianki dla każdej grupy wiekowej oraz dobrą zabawę w rytmach muzyki disco.
W programie min:
• Występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży:
 Laureaci IV Zabrzańskiego Festiwalu Tańca Igraszki
 Laureaci VIII Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów
Ich Wysokości – szczudlarze DOK Biskupice
 Warsztaty tańca z pokazami – Azyl Studio
• SATYRIADA – widowisko uliczne
• Koncerty gwiazd muzyki disco: Zespoły SYSTEMATIC, GONTI oraz GWIAZDA WIECZORU – ZESPÓŁ FOCUS
• Miasteczko claunów z kreatywną warsztatownią
• Wesołe miasteczko z dmuchańcami
• Śląska kuchnia
• Stoiska edukacyjne:
 FORUM RAZEM – Śląskie Targi Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorstw Społecznych
 Zakątek Zwierzątek
 Przestrzeń Kreatywna Zabrzańskiej Biblioteki
 Warsztaty edukacyjne oraz zdrowia
 Konkursy z nagrody

Organizator: MOK w Zabrzu, UM Zabrze
Wstęp wolny. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Szczegółowe informacje dotyczące imprez: www.mok.art.pl  tel. 32 278 08 02, kom.531 614 667.