50 000 do 250 000 euro bezzwrotnego dofinansowania na realizację pomysłu biznesowego

20.04.2015

EuropeanPioneers to program dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów, które chcą pozyskać grant na rozwój swojego pomysłu na e-biznes. Oprócz wsparcia finansowego ze środków unijnych, organizatorzy zapewniają uczestnikom programu bezpłatny dostęp do nowoczesnych technologii FIWARE i wszechstronne doradztwo biznesowe. Pod okiem ekspertów i mentorów z całej Europy uczestnicy programu w ciągu 8 miesięcy tworzą własne aplikacje.

Program ma zasięg europejski. Organizatorem jest międzynarodowe konsorcjum, które otrzymało ponad 4,5 miliona euro do rozdysponowania na bezzwrotne granty dla 25 innowacyjnych projektów. Koordynatorem EuropeanPioneers w Polsce jest firma programistyczna Weblify Sp. z o. o. (www.weblify.pl).

31 października 2014 zakończył się pierwszy nabór do programu. Spośród 265 zgłoszeń z 30 krajów Europy wyłoniono 12 projektów, które łącznie otrzymały ponad 2 mln euro dofinansowania. Kolejny nabór rusza już w maju 2015 roku. Spośród nadesłanych propozycji zostanie wybranych jeszcze 13 projektów, które dostaną granty w wysokości od 50 000 do 250 000 euro każdy.

Więcej informacji na temat programu EuropeanPioneers można znaleźć na stronie http://weblify.pl/europeanpioneers/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres europeanpioneers@weblify.pl.

Dodatkowe informacje: ec.europa.eu