Zabrze przyjazne ekonomii społecznej

16.04.2015

Już po raz drugi Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, zorganizował konkurs „Gmina przyjazna ekonomii społecznej”.

Jego celem jest wybór trzech gmin województwa śląskiego, które są najbardziej zaangażowane w rozwój tego sektora. Konkurs ma również przyczynić się do promowania idei przedsiębiorczości społecznej wśród jednostek administracji publicznej i mieszkańców regionu. W tej edycji, laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostały miasta: Bielsko-Biała, Mikołów oraz Zabrze. Zwycięskie gminy mają prawo do posługiwania się tytułem „Gminy przyjaznej ekonomii społecznej 2014”. Nagrody laureatom wręczyła Aleksandra Skowronek, wicemarszałek Województwa Śląskiego.