Już wkrótce akcja „przyTARGaj KSIĄŻKI”

16.04.2015

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki oraz Roku Kultury 25 kwietnia w Zabrzu odbędzie się akcja „przyTARGaj KSIĄŻKI”.

Organizatorami tego wydarzenia są: Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego, Muzeum Miejskie – Galeria Cafe Silesia oraz Księgarnia „Koszałek-Nowa”.
Akcja „przyTARGaj KSIĄŻKI” rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 13.00. Organizatorzy zapraszają do Galerii Cafe Silesia Muzeum Miejskiego. Towarzyszyć jej będzie wystawa poświęcona polskiej ilustracji książkowej dla dzieci zatytułowana „Ilustracja dziecięca – pierwszy kontakt ze sztuką”.
„przyTARGaj KSIĄŻKI” to wydarzenie skierowane do wszystkich posiadaczy książek, którzy chcieliby podzielić się swoimi zbiorami z innymi. Można książki po prostu oddać, można się też wymienić i wrócić do domu z nowymi tytułami. Każdy uczestnik akcji będzie mógł zabrać tyle książek, ile sam przyniósł. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki. Powinna ona być w dobrym stanie, zadbana i niezniszczona. Wymianie podlegać będą książki wydane po 2000 r. Zgodnie z regulaminem nie mogą to być przykładowo: podręczniki szkolne, lektury, materiały do nauki języka obcego czy tez wydania encyklopedyczne. Wszystkie pozycje, które trafią do rąk organizatorów, zostaną podzielone tematycznie. Będą przyjmowane już pół godziny przed imprezą.
Regulamin akcji dostępny jest na stronach internetowych organizatorów, a także w wersji papierowej w ich siedzibach. Impreza jest bezpłatna i prospołeczna.