Budują, uzbrajają, docieplają…

16.04.2015

W północnej części Zabrza trwa uzbrajanie terenów, które weszły w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Cały projekt podzielono na dwa etapy. W pierwszym, wykonano już ponad 40 proc. kanalizacji deszczowej. Odwodniono część dróg, działek oraz przepustów. Zbudowano prawie 14 proc. zaplanowanej sieci wodociągowej. Natomiast stan zaawansowania kanalizacji sanitarnej pod koniec marca wynosił 33 proc. Prawie na półmetku znajduje się przebudowa gazociągu. Szybko postępują również prace przy uzbrajaniu terenów objętych drugim etapem inwestycji. Zbudowano prawie 44 proc. kanalizacji deszczowej oraz jedną piątą sieci wodociągowej.

Inwestycje realizowane obecnie w Zabrzu nie sprowadzają się jedynie do uzbrajanie terenów w północnej części miasta. Trwa termomodernizacja budynku Przedszkola nr 34 przy ul. Brysza. Prace wykonane w około 85 proc. Do zrobienia pozostały: izolacja części przyziemia, prace wykończeniowe przy tarasie, pomalowanie elewacji. Z kolei stan zaawansowania termomodernizacji budynku Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Gagarina przekroczył 70 proc. Natomiast wiele do zrobienia pozostało jeszcze przy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Wawrzyńskiej. Dotychczas wymieniono jedną czwartą instalacji elektrycznych. Sprawnie przebiega także termomodernizacja Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy Pl. Traugutta 2. W marcu docieplono ściany elewacji północnej i częściowo południowej oraz wschodniej. Wymieniono 85 proc. przeszklonych fasad i 70 proc. dachu.

Z kolei na budowie boiska przy Zespole Szkół ul. 3 Maja wylano płytę betonową pod murawę. Zakończono i oddano użytkownikom halę tenisową przy ul. Olimpijskiej oraz przedszkole przy ul. Lipowej.