Studenci poprowadzą „Warsztaty z kreatywności”

15.04.2015

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu pn. „Sobota z psychologią”. Tym razem w poradni odbędą się „Warsztaty z kreatywności” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Ich uczestnicy będą pracować nad rozwijaniem takich umiejętności, jak: czytanie ze zrozumieniem; praca z tekstem źródłowym, analiza i synteza, logiczne wnioskowanie, uważne słuchanie innych, argumentowanie, dyskusja, dostrzeganie i definiowanie problemów, czy też obserwowanie procesów myślowych i wnioskowań innych ludzi. Popracują też ze specjalistami nad umiejętnością współdziałania w grupie, rozwiązywaniem problemów na drodze dialogu i konsensusu, a także nad umiejętnością wyrażania twórczej ekspresji.
„Warsztaty z kreatywnością” poprowadzą studenci Uniwersytetu Śląskiego posiadający certyfikaty na nauczanie Metodą Lego-Logos.

W czasie, gdy dzieci będą pracowały na zajęciach, ich rodzice również mogą wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Tym razem z prelekcją nt. odnajdywania i rozwijania zdolności u swoich dzieci wystąpi specjalista z PP-P w Zabrzu.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Sobota z psychologią” odbędzie się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu 25 kwietnia br. Początek – godz. 10.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 32 271-19-51, 883-315-363, a także drogą mailową: pppzabrze1@op.pl