Już wkrótce – Operacja META. Maturzyści przejmują Zabrze

15.04.2015

Ta impreza, to święto wszystkich uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, które na stałe wpisało się już w kalendarz zabrzańskich wydarzeń.

– Początki tego przedsięwzięcia związane są z pragnieniem włączenia uczniów kończących edukację do wspólnej zabawy – tłumaczą organizatorzy METY z Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. – Doskonale pamiętamy nasz czas przedmaturalny: stres, nerwowe wertowanie podręczników i zeszytów. Pod wpływem tych wspomnień postanowiliśmy pomóc młodszym koleżankom i kolegom. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz wieloletni pedagog, zaproponowała stworzenie wydarzenia, które pozwoliłoby zjednoczyć wszystkich maturzystów i nauczycieli, symbolicznie żegnałoby szkołę, pomogłoby uczniom choć na moment zapomnieć o zbliżających się egzaminach dojrzałości, a jednocześnie byłoby świetną okazją do zaprezentowania piękna Zabrza, skrywającego się w przestrzeni miejskiej. I tak powstała META.
Święto maturzystów odbyło się w Zabrzu po raz pierwszy trzy lata temu. Jak zapewniają organizatorzy – impreza za każdym razem kończy się pełnym sukcesem i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno wśród młodzieży, jak i partnerów, którzy oferują różne zniżki.
Czwarta edycja METY odbędzie się 24 kwietnia. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się na Placu Teatralnym. – Mamy nadzieję, że centrum Zabrza znów zapełni się tłumem młodych ludzi, którzy zarażą swoją radością i siłą wszystkich mieszkańców Zabrza – dodają organizatorzy z zabrzańskiego COP.
Po oficjalnym rozpoczęciu ruszą przed siebie – do wielu znanych i mniej znanych miejsc na mapie naszego miasta. Tym razem akcję wsparło ponad dwadzieścia instytucji oraz dziesięć klubów i lokali gastronomicznych (listy w załączniku).