V Biskupicka Noc Atrakcji

14.04.2015

17 kwietnia o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów w Zabrzu rozpocznie się V Biskupicka Noc Atrakcji. Jej celem jest promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez uczniów, bez środków zmieniających świadomość oraz integrację środowiska lokalnego.

 

W tym roku wezmą w niej udział również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21. Około 80 uczestników pod opieką nauczycieli spędzi całą noc na atrakcyjnych grach i zabawach. W bogatym programie zaplanowano m.in. pokaz sztuk walki jiu jitsu prowadzony przez Klub Sportowy Kokodan. W pokazie będzie uczestniczył zawodnik tego klubu, który z mistrzostw świata w Atenach, przywiózł złoty medal. Uczniowie podzieleni na 8 drużyn będą rywalizowali w grach zespołowych: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej. Koedukacyjny skład drużyn, ustalony przez nauczycieli wychowania fizycznego, zapewni równe szanse na zwycięstwo wszystkim i jednocześnie umożliwi integrację środowiska dwóch sąsiadujących ze sobą szkół. Uczniowie w trakcie gier zespołowych mieli okazje do ćwiczenia umiejętności współpracy oraz rywalizacji przy zachowaniu zasad Fair Play. Uczestnicy wezmą udział w seansach w przenośnym planetarium. Przenośne planetarium Planet Expres to przede wszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia. Seans w planetarium zabiera widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkrywa i wyjaśnia niesamowite zagadki Wszechświata.

– Uczestnikami będą uczniowie, którzy wykazują się największą aktywnością – wyjaśnia Marcin Kłak, dyrektor Gimnazjum nr 20. – Ze względu na ograniczoną liczbę osób, impreza ta dodatkowo motywuje uczniów do zachowania obowiązujących w szkole zasad, wzmacniając charakter profilaktyczny prowadzonych przez szkołę działań. Jest nagrodą i wyróżnieniem dla uczniów aktywnych, dążących do poprawy swojego zachowania, wyników w nauce, angażujących się w działalność na rzecz szkoły. Ponadto pozwala przełamać stereotyp dzielnicy i pokazuje alternatywne formy spędzania wolnego czasu.