Ważne dla młodych przedsiębiorców

13.04.2015

W ramach programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” 23 kwietnia br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE.

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach uczestnicy warsztatu pt. „Prawo 2.0 dla Młodego Przedsiębiorcy” poznają najważniejsze prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej z punktu widzenia młodych przedsiębiorców.
Kwietniowy warsztat poprowadzi ekspert programu z zakresu prawa – Katarzyna Stabińska, szefowa Zespołu Prawa Handlowego, Fuzji i Przejęć w Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy, specjalistka w zakresie prawa handlowego i gospodarczego oraz autorka bloga Spółki z Górnej Półki. Młodzi Przedsiębiorcy będą mieli okazję szczegółowo dowiedzieć się, jak bezpiecznie i efektywnie wykorzystywać narzędzia prawne w początkowej fazie rozwoju firmy oraz jakie znaczenie z punktu widzenia prawa ma wybór formy działalności. Ponadto zostaną poruszone aspekty zawierania umów, także przez internet oraz dlaczego warto dbać o ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa nawet na początkowym etapie działalności.
Cykl spotkań Mała Firma ALL INCLUSIVE jest głównym elementem programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”. W kolejnych miesiącach jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z kluczowych obszarów wiedzy z punktu widzenia prowadzenia młodego biznesu: marketingu i nowych mediów, sprzedaży, finansów, przywództwa oraz PR. W przygotowaniu są także wydarzenia organizowane z partnerami organizacyjnymi programu: Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, Biurem Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów w Dąbrowie Górniczej oraz Sosnowieckim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Po raz drugi odbędzie się też konkurs „Młody Przedsiębiorca Roku”. Jego finał (równocześnie finał całej edycji) zorganizowany zostanie w ramach Europejskiego Forum Młodych Przedsiębiorców podczas V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach (12-14 października br.).
Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.org. Udział w wydarzeniach programu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.