Gratka dla pasjonatów motoryzacji

13.04.2015

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz trzeci organizuje imprezę pn. Zabrzańskie Klasyki Nocą. To spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji nie tylko z całego regionu, ale też spoza niego. W tym roku obecność zapowiedziały już m.in. ekipy z: Opola, Krakowa i Wrocławia.

III edycja Zabrzańskich Klasyków Nocą rozpocznie się na pl. Warszawskim 16 kwietnia o godz. 18.00. Około godz. 19.25 ruszą kolumny (każda złożona z dziesięciu samochodów), które ulicami: Padlewskiego – 3 Maja – Goethego – de Gaulle’a – Wolności – Karola Miarki – Religi – Bytomska – Okrzei – Rodziewiczówny – Lelewela dotrą na zabrzański Borsigwerk. Około godz. 21.30 zwarte kolumny wrócą na pl. Warszawski. Impreza zakończy się około godz. 22.00.
Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadziej spotykane samochody, m.in.: Lincolna Town Car z 1987 r., datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Organizatorzy spodziewają się też youngtimerów oraz pojazdów tuningowanych w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle.
Kwietniowej edycji Zabrzańskich Klasyków Nocą towarzyszyć będzie hasło „Pomagajmy!”. O godz. 18.30 zaplanowano profesjonalny pokaz, który wszystkim uczestnikom imprezy przypomni podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotuje go Pogotowie Ratunkowe Eskulap.
Nową tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą jest pomoc w zbiórce na rzecz potrzebujących. W listopadzie ub. r. ZSMM wspierało akcję zbierania darów mikołajkowych dla podopiecznych zabrzańskiego domu dziecka, a tym razem planuje wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem stowarzyszenia zwierzakom będzie można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (np. płyny i proszki do prania), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze.