Alicja w Krainie Czarów

09.04.2015

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, zaprasza na spektakl „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Muzycznego Teatru Futryna. Spektakl odbędzie się 18 kwietnia, o godz.17.00.

„Alicja w krainie Czarów” to klasyczny musical, którego libretto zostało napisane na podstawie książki Lewisa Carrolla, pod tym samym tytułem. Przygody Alicji stały się tutaj inspiracją do poszukiwań własnej tożsamości, siły i wartości. Całość to pełne humoru, muzyczne obrazki z ciekawymi choreografiami.
MUZYCZNY TEATR FUTRYNA jest ogólnopolską, amatorską grupą artystyczną działającą od 2005 roku, kierowaną przez Siostry Nazaretanki oraz ich współpracowników. Jest to teatr „w drodze”. Tworzą go młodzi ludzie z całej Polski, a próby odbywają się w różnych miastach. Obecnie grupę teatralną stanowi około 45 osób w przedziale wiekowym 15-30 lat. W jej skład wchodzą młodzi aktorzy i muzycy, a zespół dzieli się na chór i orkiestrę. W Polsce i zagranicą prezentowali kilka spektakli, między innymi: „Przed sklepem jubilera” dramat Karola Wojtyły w wersji muzycznej, rockowe oratorium „Ojciec” oraz widowisko operowe „Małgorzata”.
Organizatorami spektaklu są Miejski Ośrodek Kultury oraz Teatr Nieoetykietkowani działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 3, pod opieką Małgorzaty Baryła.