By jeździło się bezpieczniej

02.04.2015

Na zabrzańskich ulicach montowane są kolejne urządzenia, które wpływają na standard i bezpieczeństwo jazdy.

Wyświetlacz prędkości.

W ciągu ulicy Wolności, na wysokości zatoki autobusowej w rejonie posesji nr 530 zamontowana została aktywna tablica drogowa wyświetlająca rzeczywistą prędkość pojazdów jadących w kierunku centrum miasta. Dla kierowców utrzymujących dozwoloną prędkość, tj. do 50 km/h, urządzenie wyświetla dodatkowy komunikat „Dziękuję”. Natomiast dla łamiących ograniczenie, pojawia się ostrzeżenie „Zwolnij”.

„Czasoumilacze”

Rozpoczął się montaż liczników czasu sygnalizacji świetlnej na trzecim już skrzyżowaniu. Po skrzyżowaniach De Gaullea-Roosevelta i Jordana-Krakowska przyszła kolej na Wolności-Piłsudskiego. Zostanie tutaj zamontowany licznik czasu sygnalizacji świetlnej. Urządzenie podpowie kierowcy, ile czasu zostało do zmiany światła. Jednocześnie zmieniona zostanie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.