Runmageddon – trening w kopalni Guido

25.03.2015

Już w najbliższą niedzielę, tj. 29 marca 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido odbędzie się trening uczestników biegu RUNMAGEDDON CLASSIC SILESIA. Fani ekstremalnego biegania mają niepowtarzalną okazję przygotować się do biegu, który odbędzie się 27 czerwca hałdach kopalnianych KWK Makoszowy w Zabrzu.

Ponad 200 osób zjedzie na poziom 320 do Komory K8, aby wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formule crossfit. Uczestnicy treningu doświadczą niezapomnianych wrażeń, ponieważ zajęcia odbędą się w komorach, gdzie panuje podwyższone ciśnienie. W trakcie zajęć uczestnicy wykonywać będą ćwiczenia przygotowujące do pokonywania przeszkód, które w czerwcu znajdą się na trasie ekstremalnego biegu. Zajęcia będą obejmowały elementy treningu biegowego, siłowego oraz crossfitowego.Trening odbywać się będzie w 3 seriach po około 70 uczestników. Start pierwszej serii przewidziany jest na godzinę 10:00, druga seria rozpocznie się o 11:30, a trening zakończy 3 seria o 13:00. Trening potrwa około 30 minut, pozostały czas przewidziany zjazd na głębokość 320 metrów, rozgrzewkę i wyjazd na powierzchnię. Trening dla wszystkich chętnych jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Bezpłatne zapisy: silesia@runmageddon.pl

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Wydarzenie w Zabrzu współorganizuje Kopalnia Guido oraz Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej