Hala tenisowa oddana do użytku

19.03.2015

Hala tenisowa przy ul. Olimpijskiej została oddana do użytku. Ten nowoczesny obiekt spełnia wszystkie warunki do amatorskiego, a także wyczynowego uprawiania tenisa.

14 kwietnia odbyło się spotkanie z udziałem władz miasta oraz licznie zaproszonych gości. Wartość inwestycji wynosi ponad 4,8 mln zł, z czego 3,3 mln zł pochodzi z budżetu miasta. Pozostałą kwotę miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Budowy Hal Tenisowych. Na trybunach zasiądzie 120 widzów, obserwujących wydarzenia na trzech kortach, dwóch przeznaczonych do gry podwójnej oraz jednym do singla. Pomyślano także o osobach niepełnosprawnych, dla których przygotowano specjalne sanitariaty. Aby otrzymać ministerialne finansowanie hala musiała uzyskać wiele międzynarodowych certyfikatów. Zabrzański obiekt sprostał kryteriom, m.in. ITP (Międzynarodowa Federacja Tenisowa) WTA (Związek Zawodowy Tenisistek) oraz ATP (Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych). Nawierzchnia hali spełnia wszelkie międzynarodowe standardy. Tego typu podłoże wykorzystywane jest podczas wielu międzynarodowych turniejów, m.in. Davis Cup, Copa Argentyna, ATP Challenger, WTA Tournament. Wokół obiektu zbudowano parkingi oraz chodniki łączące kompleks kortów tenisowych z budynkiem hali.