Zabrze przestrzenią rozwoju

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości powstaje w Zabrzu

13.03.2015

Wczoraj, 12 marca w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu został podpisany list intencyjny, w efekcie czego w naszym mieście przy ul. Wolności 274, powstanie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP). List intencyjny podpisali Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i Mateusz Maik, dyrektor AIP Śląsk.
 

Do tej pory w całym kraju działa 45 podobnych podmiotów. Zabrzański punkt będzie 6 w województwie. Celem podjęcia współpracy jest stworzenie korzystnych warunków dla młodych ludzi chcących założyć działalność gospodarczą w naszym mieście.
Zabrzański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP) ma pomagać w kreatywnym poszukiwaniu pomysłu na życie zawodowe. Inkubator jest miejscem, w którym można zacząć swój biznes w najłatwiejszy, najszybszy i najmniej ryzykowny sposób. Każdy mieszkaniec naszego miasta zainteresowany podjęciem działalności gospodarczej znajdzie w AIP nie tylko możliwość podjęcia tej działalności ale i narzędzia służące do jej prowadzenia oraz pomoc finansową, techniczną i konsultingową.
 

W spotkaniu udział wzięli dyrektor Alina Nowak z Powiatowego Urzędu Pracy, Ryszard Genge – starszy Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców, Tomasz Zjawiony wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Janusz Dramski – dyrektor Business Link Katowice, przedstawiciele Urzędu Miasta w Zabrzu i mediów.
 

Więcej o AIP -> http://inkubatory.pl/