Zabrzańskie, taneczne igraszki

12.03.2015

Jeszcze do końca tego tygodnia można zgłaszać uczestników czwartego zabrzańskiego festiwalu tańca – Igraszki 2015.

18 marca odbędą się przesłuchania konkursowe. W tydzień później (25 marca) podczas koncertu galowego poznamy laureatów. Festiwal doskonale trafił w potrzeby i oczekiwania najmłodszego pokolenia. Podczas jego poprzednich edycji dzieci udowodniły, że lubią i potrafią tańczyć, a także chcą na scenie prezentować swoje umiejętności. Bez większej przesady można powiedzieć, że dzięki zabrzańskiej imprezie rośnie nowe pokolenie gwiazd polskiej estrady.

Festiwal adresowany jest do dzieci w przedziale wiekowym 3-8 lat. Mogą w nim wziąć udział mali tancerze z przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca i innych ośrodków kultury (w tym placówek z oddziałami integracyjnymi) z województwa śląskiego. Można zgłaszać solistów, duety oraz układy zespołowe. Festiwal ma konkursowy charakter. Prezentacje taneczne ocenia profesjonalne jury. Pod uwagę brane są: pomysł taneczny, układ choreograficzny, technika wykonania, dobór muzyki, estetykę i dobór strojów, ogólny wyraz artystyczny.

Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć sześciu minut. Jeden zespół może przedstawić najwyżej dwa wykonania. Nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o liczbę zespołów, które do konkursu może wystawić jedna placówka.
Festiwalowi Igraszki 2015patronuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.