Atrakcyjny Aquarius

12.03.2015

W pierwszym roku działalności ponad 200 tys. osób skorzystało z oferty parku wodnego Aquarius Kopernik.

Kompleks rekreacyjny na Alei Korfantego powstał w lutym ubiegłego roku i od razu podbił serca zabrzan oraz mieszkańców innych śląskich miast, którzy coraz chętniej odwiedzają Aquarius. Wraz z uruchomieniem nowoczesnego, pełnego atrakcji parku wodnego pojawiły się nowe możliwość rozszerzenia oferty rekreacyjnej i sportowej dla mieszkańców. Rozbudowana została działalność Miejskiej Szkółki Pływania o dodatkową sekcję. W zajęciach szkółki, prowadzonych na dwóch obiektach przez wykwalifikowanych instruktorów, uczestniczy prawie 250 dzieci oraz około 30 dorosłych. Miejska Szkółka Pływania „Żabka” (Aquarius przy Placu Krakowskim 10) prowadzi zajęcia w poniedziałki i wtorki, zaś „Pingwinek” (Aquarius Kopernik) zaprasza w czwartki i piątki.
Wśród rodziców i dzieci szczególnym zainteresowaniem cieszy się możliwość organizowania na tym nowoczesnym obiekcie przyjęć urodzinowych. Usługa „AQUAurodziny” łączy tradycyjny „kinderbal” z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Jest to świetna alternatywa dla standardowych imprez urodzinowych. Zabawa w wodzie trwa dwie godziny. Dzieci mają do dyspozycji, m.in. cały basen, zjeżdżalnię i jacuzzi. W zależności od wybranego pakietu główną atrakcją urodzin może być aquazorbing, czyli chodzenie w kulach po wodzie lub też krótki kurs nurkowania dla początkujących.

Specjalnością nowego zabrzańskiego Aquariusów stały się także imprezy tematyczne. Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się: Noc Świętojańska, czyli nocne pływanie w basenie oraz Andrzejki w wodzie.

Aquarius zamierza rozszerzyć także ofertę adresowaną do osób dojrzałych. Niebawem ruszy program „gimnastyka dla seniora.”Z myślą o młodszych pokoleniach przygotowano zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, których zadaniem jest dbałość o prawidłowy rozwój oraz korygowanie wad postawy u dzieci i młodzieży.

Warto podkreślić, że zespół ośrodka Aquarius stale podnosi swoje kwalifikacje, współpracując z organizacjami zajmującymi się ratownictwem wodnym. Zabrzański park wodny jest nie tylko nowoczesny i atrakcyjny, ale także bezpieczny.