Marzec w Miejskim Ośrodku Kultury

23.02.2015

Przedstawiamy harmonogram działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu w marcu 2015 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Kreatywne Zabrze – temat Światłem malowane”.
Jeśli pasjonuje Cię fotografia, weź udział w kolejnej odsłonie „Kreatywnego Zabrza” i zgarnij atrakcyjne nagrody oraz bądź uczestnikiem wystawy zbiorowej w Galerii MOK.
Zapoznaj się z regulaminem i wyślij do nas kartę zgłoszeniową ze swoim zdjęciem. Szczegóły organizacyjne na www.mok.art.pl
Czekamy na wasze prace do 29 maja 2015r.
Laureatów poznamy i nagrodzimy na wernisażu – 15 czerwca, godz. 17.00

W tym roku, w ramach konkursu zapraszamy na warsztaty:
WARSZTATY BEMIX MEDIA
Termin 16 maja w godzinach od godz. 10:00 – 15:00
Zapraszamy na warsztaty w ramach których, min.:
• poznamy profesjonalny sprzętu foto-wideo-film oraz najnowsze systemy stabilizacji,
• zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w cyfrowej produkcji filmowej i fotograficznej,
• wypróbujemy prezentowany sprzęt na własnym aparacie
• wylosujemy dla uczestników gadżety branżowe

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów i pasjonatów z branży fotograficznej, filmowej, reklamowej.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Prowadzi: Firma BemixMedia

WARSZTATY INTERAKTYWNE Z KREACJI GIER.
Termin 27 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 13:00
Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną na kreatywne warsztaty pod okiem specjalisty z branży gier Jakuba Cikała, wykładowcę na ASP w Katowicach i GWSP w Chrzowie na kierunku Gry i i Grafika Interaktywna,które poszerzą spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń miejską.
Poznamy mechanizmy tworzenia gier, proces projektowy od koncepcji do funkcjonalnego prototypu.
Celem jest stworzenie gier planszowych lub miejskich bazujących na mapach i terenie miasta Zabrze.
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie

13 marca, godz. 18.00
Występ kabaretu Ani Mru Mru – "Jak się nie da, a bardzo się chce… to można!"
„Jak się nie da, a bardzo się chce… to można!” to widowisko z wszystkim, co w kabarecie najlepsze – atrakcyjnie dobrane tematy skeczy, niepodrabialna gra i pointy trafiające w punkty, wszystko podane w charakterystycznej dla Ani Mru-Mru najlepszej jakości. Widzowie będą mogli poznać życie zarówno szczęśliwego narzeczonego jak i niezadowolonego męża, znajdzie się coś dla miłośników zwierząt, ale i fani sportów walki nie będą pominięci. Część spośród wybranych skeczy była zaprezentowana podczas ubiegłorocznego festiwalu RYJEK, z którego kabaret Ani Mru-Mru wrócił z większością możliwych od zdobycia nagród, co może być doskonałą rekomendacją poziomu najnowszego programu. Najlepiej jednak wyrobić sobie własną opinię i zobaczyć „Jak się nie da, a bardzo się chce… to można!” na żywo. Pochodzą z Lublina. Nie są spokrewnieni. Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków. Kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza jej damskiej części. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Ani Mru Mru mają mnóstwo fanek i fanów w całym kraju. A także poza nim.
Bilety do nabycia w cenie 60,00 zł: w kasie MOK, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30 oraz na biletynakabarety.pl.

IV ZABRZAŃSKI FESTIWAL TAŃCA „IGRASZKI 2015”
18 marca, godz. 10.00 – Przesłuchania konkursowe
21 marca, godz. 10.00 – Warsztaty choreograficzne dla nauczycieli
25 marca, godz. 17.00 – Koncert Galowy
Pozytywna energia publiczności oraz entuzjazm małych tancerzy to emocje jakie towarzyszyły nam podczas ubiegłorocznego festiwalu. Dzieci udowodniły nam, że lubią tańczyć i robią to doskonale, można śmiało powiedzieć, że rośnie nam nowe pokolenie gwiazd polskiej estrady. W tym roku, już po raz czwarty zapraszamy dzieci na scenę Miejskiego Ośrodka Kultury. Gwarantujemy wspólną zabawę pełną muzyki i tańca. Nauczycielom proponujemy warsztaty choreograficzne, na których będą mogli poszerzyć umiejętności zawodowe. Pod okiem profesjonalnych instruktorów zapoznają się z różnymi formami zajęć tanecznych oraz możliwościami wykorzystania nabytych umiejętności w codziennej pracy.
Festiwal skierowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i adresowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca i innych ośrodków kultury (w tym placówek z oddziałami integracyjnymi). Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz układy zespołowe. Festiwal ma charakter konkursu. Czas trwania jednej prezentacji nie powinien przekraczać 6 minut. Jeden zespół może przedstawić maksymalnie dwie prezentacje. Liczba zespołów z jednej placówki nie jest limitowana.
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrze,
Współorganizator: Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego GRONEX
Udział w konkursie – bezpłatny, w warsztatach – 30 zł.

25 marca, godz. 10.00-13.00
Wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Zapraszamy słuchaczy na wykłady prowadzone przez Profesorów i Doktorów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, zakresu medycyny, propagowania zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.
1. „Choroby tarczycy” prof. dr hab. D. Kajdaniuk
2. „Możliwości medycyny fizykalnej w spa” prof. dr hab. G. Cieślar.
Kolejne zajęcia w roku 2015: 29 IV, 27 V.
Miejscem spotkań jest sala wykładowa w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a.
Organizator: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, współorganizator – Miejski Ośrodek Kultury.
Więcej informacji na stronie: http://sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-utw-wlz

30 marzec, godz. 17.00
Galeria MOK Wernisaż wystawy Romana Staraka "Opowieść o Śląsku"
Zapraszamy na wystawę prof. Romana Staraka – artysty grafika, który zabierze nas w niezwykłą podróż po Górnym Śląsku. Prezentowane prace mistrza zaprezentowane na wystawie przedstawią nam industrialny krajobraz, sprowadzony do uporządkowanych form czarnych płaszczyzn, pionów i poziomów.
Artysta uprawia rysunek, malarstwo i grafikę warsztatową, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gliwicko-zabrzańskiego.
Uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: Wielkiej Brytanii, Jugosławii, Brazylii, Włoszech, Francji, Szwecji, Belgii, Meksyku oraz na Węgrzech. Grafiki Romana Staraka znajdują się m.in. w: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum we Wrocławiu, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum w Skopie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Brazylii, Muzeum Narodowym w Montrealu.
Wstęp wolny, wystawa czynna od 30 marca do 30 kwietnia 2015 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące imprez: www.mok.art.pl, tel. 32 278 08 02, kom.531 614 667.