Metropolie Silesia i Ruhry – sojusz dla innowacji

19.02.2015

19 lutego podczas polsko-niemieckiej konferencji w Katowicach, Metropolia „Silesia” i Metropolia Ruhry zainaugurują kolejny etap międzynarodowej współpracy pod nazwą „Metropolie Silesia i Ruhry – sojusz dla innowacji”.

Sojusz dla innowacji jest wynikiem współpracy Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i Regionalnego Związku Zagłębia Ruhry, które łączy wspólna przemysłowa przeszłość związana z rozwojem i restrukturyzacją przemysłu ciężkiego oraz współczesne aspiracje do tworzenia obszarów metropolitalnych o nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarce opartej na wiedzy, badaniach i innowacjach. Celem jest długotrwała i intensywna współpraca w dziedzinie wspierania innowacyjności i konkurencyjności obu regionów w oparciu o kontakty na płaszczyźnie gospodarczej, naukowej i politycznej. Podczas konferencji przeprowadzona została debata na temat wspóracy przedsiębiorców z Polski i Niemiec, a także na temat efektywności energetycznej. W czasie konferencji delegacja z Zagłębia Ruhry dokonała symbolicznego otwarcia szkółki piłkarskiej BVB 09 w naszym regionie.