Przedszkole jak malowane

29.01.2015

Dobiega końca budowa przedszkola przy ul. Lipowej. Terminy zakończenia robót i zgłoszenia gotowości do odbioru zaplanowano na 31 stycznia. Powstało jedno z najładniejszych przedszkoli w Zabrzu. W przestronnym, piętrowym budynku znajduje się osiem sal dla dzieci. Każda zaopatrzona jest w węzeł sanitarny. Przygotowano kilka sal edukacyjno-rekreacyjno-kulturalnych: gimnastyczną, teatralną ze sceną, plastyczną, muzyczną i zabawową. Z pomieszczeń na parterze dzieci mogą wyjść na cztery zewnętrzne tarasy. Atrakcyjnie zaaranżowano nie tylko wnętrze przedszkola, ale także jego otoczenie. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw i trawiastego boiska. Przygotowano także miejsce na odpoczynek, z ławkami i stolikami.
Przedszkole sąsiaduje z parkiem. Specjalna furtka umożliwi bezpośrednie wyjście na planty. Obiekt dysponuje nowoczesną kuchnią wyposażoną w sprzęt pozwalający na przygotowanie posiłków we własnym zakresie. W przedszkolu znajdą się także pokój logopedy, gabinet lekarski oraz pomieszczenie do rozmów indywidualnych.
Ciekawa, przyjazna aranżacja i wykończenie wszystkich pomieszczeń, z których bezpośrednio korzystać będą dzieci, zapewnią maluchom miły pobyt, dobrą zabawę i przyjemną edukację w przedszkolu przy ul. Lipowej.