Witamy noworodki

02.01.2015

Tradycyjnie pierwszego dnia Nowego Roku prezydent Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła zabrzańską porodówkę.

Pierwszym noworodkiem, które urodziło się w 2015 roku w komfortowych warunkach zabrzańskiego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka jest dziewczynka. Mała Hania i jej mama czują się dobrze. Dzieci, które jako pierwsze urodziły się w Nowym Roku  dostały od prezydent Zabrza wyprawkę. – Niech ten wyjątkowy moment urodzin będzie dodatkowym powodem do zadowolenia. Życzę Państwu wiele satysfakcji z pociechy na każdym etapie jej rozwoju. Cieszę się, że do radości z powodu urodzin przyczyniała się opieka zabrzańskich lekarzy i personelu medycznego, a także odpowiednie warunki zapewniane przez nowoczesny obiekt Szpitala Miejskiego – mówiła prezydent Zabrza.
Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków medycznych, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii.
Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.