Prezydent Miasta Zabrze w sprawie KWK "Sośnica-Makoszowy

18.12.2014

18 grudnia w godzinach porannych Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze – Katarzyna Dzióba i Doradca Prezydenta – Krystyna Kurowska uczestniczyły w spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki. W trakcie spotkania przedstawiono prośbę Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik o szerokie przeanalizowanie wszystkich aspektów związanych z restrukturyzacją KWK Sośnica-Makoszowy.

Na ręce Pełnomocnika Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa złożono pismo, w którym przedstawiono wiele czynników istotnych dla procesu decyzyjnego, dotyczącego planowanych działań restrukturyzacyjnych. Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik widzi potrzebę prowadzenia debaty z udziałem wszystkich zainteresowanych stron oraz ekspertów z branży górniczej. W najbliższym czasie odbędzie się w Zabrzu konferencja poświęcona trudnej sytuacji KWK Sośnica-Makoszowy oraz różnym wariantom restrukturyzacji.