Atrakcyjne zakupy świąteczne na Zabrzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

11.12.2014

Przypominamy, że czynny jest nasz Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” Codziennie od 10.00 – 18.00 (6.12.2014r. -19.12.2014r.) możemy dokonać zakupów świątecznych lub po prostu spróbować specjałów serwowanych przez wystawców.
Oferta jarmarkowa w tym roku jest bardzo bogata i atrakcyjna.

Poniżej tylko część oferty naszego Jarmarku Bożonarodzeniowego:
miód pszczeli z produkcji własnej, wędliny naturalnie wędzone produkcji krajowej, wyroby na ciepło, swojskie wędliny – prosto z wędzarni, wino grzane o smakach korzennych, malinowym i rumowym, czekolada na gorąca, herbata po góralsku, cydr zimowy – jabłkowy z cynamonem, pierniki ręcznie zdobione, krówki ręcznie robione, żelki, ciasta, chleby, żurek, makarony, chleb ze smalcem i ogórkiem, swojskie chleby, przyprawy świata, bakalie, owoce w czekoladzie, jabłka pieczone w lukrze, sery regionalne produkowane w Istebnej, oscypki, bryndza, doskonały Bunc produkowany w Koniakowie, oscypki podawane na ciepło z grilla, Ser koryciński – lokalna odmiana sera podpuszczkowego wyrabianego ręcznie przez gospodynie z niepasteryzowanego mleka krowiego w gminie Korycin
na Podlasiu. Polecamy sery z dodatkiem bazylii, czarnuszki, suszonych pomidorów, czosnku, czosnku niedźwiedziego, mięty, zielonego pieprzu.

Nie brakuje również artykułów czysto upominkowych i przeznaczonych do wystroju domu takich jak: naturalne kosmetyki i mydła, prozdrowotne z własnej drobnej produkcji, ozdoby choinkowe, bombki, światełka, stroiki, kartki świąteczne, bombki ręcznie robione, anioły gipsowe, drewniane serwety
z ręcznym nadrukiem, obrusy ręcznie haftowane, koronki koniakowskie, obrusy z gipiurą, biżuteria, anioły drewniane i ceramiczne, zabawki drewniane, pamiątki regionalne, efektowne wyroby z drewna, ręcznie wytwarzane ozdoby, klepki, kamizele świąteczne, kalendarze wytworzone metodą rękodzielniczą, ozdoby świąteczne ręcznie robione z kordonka, własnoręcznie wykonane gliniane wyroby garncarskie, galanteria skórzana – portfele, rękawiczki, papcie, czapki , szaliki, sztuczne choinki w kilku wzorach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym Jarmarku i skorzystania z jego bogatej oferty handlowej

Bieżące informacje dotyczące przebiegu wydarzenia -> https://www.facebook.com/um.zcrp

W tym roku na naszym Bożonarodzeniowym Jarmarku swoje stoiska handlowe posiadają:
Pasieka „Poraj” z Poraja, Sebastian Zawistowski z Rudy Śląskiej, Wędzarnia Złotnicka Jaroslaw Bigner
z Poznania, Firma”Talar”- Swojskie wędliny z Zabrza Piotra Karawana, P.P.H.U.”Ares” z Rudy Śląskiej Katarzyny Przegendza, „Wyroby artystyczne – rękodzieło” Lucyny Stasica z Zabrza, „Dom Chleba”
z Bytomia Marka Kijaka, Ujazdówka „Dobry chleb” z Wrocławia- Tomasz Murawski
FHU Sery z Istebnej i Koniakowa Izabeli Samowędziuk, ”Jopek” z Gliwic – Rafał Jopek,
Spiżarnia Koziołek z Leszczyn- Anna Orlińska, Fajna Spółdzielnia z Zabrza, P.P.H.U. Karina Zielińska
z Osieku, FPHU „Arkadiusz” z Zabrza- Henryk Gorczyca ,
Księgarnia „Studnia Trzech Cesarzy” z Mysłowic Anna Król, Cukiernia Hania,”Susan Gallery’’ z Zabrza Zuzanny Gajek, „Retro” z Zabrza Katarzyny Zub, „Pracownia Ceramiki Glinianej” z Radlina Aleksandry Mok-Rutkowskiej, Kupis Krystian z Węgrowa, „Ewa” z Zabrza Ewy Jasińskiej – Gołąbek, Sztuczne Choinki Jarosława Barszcza, Marcin Swół ze swoim samochodem gastronomicznym.