Kolejna inwestycja ZBM-TBS Sp. z o.o.

10.12.2014

Przy ul. Niedziałkowskiego powstaje blok wielorodzinny. Inwestorem jest Zarząd Budynków-Mieszkaniowych Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

 

W budynku mieścić się będzie 28 mieszkań, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz 2 lokale użytkowe. Powstanie także parking na 32 samochody, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Poszczególne kondygnacje podzielono na części mieszkaniowe, usługowe i pomieszczenia pomocnicze. Dostęp do pomieszczeń mieszkalnych zapewnia wewnętrzna klatka schodowa. Parter przeznaczono na funkcje mieszkalne z rozbudowaną częścią wejściową umożliwiającą organizację ruchu osób niepełnosprawnych. Znajdują się tam cztery mieszkania jednopokojowe z wnęką kuchenną (w tym dwa dostosowane na potrzeby osoby niepełnosprawnej) i dwa mieszkania 3 pokojowe. Na parterze znajdują się również dwa lokale usługowe, wymiennikownia, dwie wózkownie, dwa pomieszczenia gospodarcze. Na pierwszym piętrze są tam dwa mieszkania 1 pokojowe z wnęką kuchenną i cztery 3-pokojowe mieszkania – w tym jeden pokój z wnęką kuchenną. Na drugim piętrze są cztery mieszkania jednopokojowe z wnęką kuchenną, cztery mieszkania dwupokojowe (w tym jeden pokój z wnęką kuchenną). Układ trzeciego piętra jest taki sam jak drugiego. Wykonawcą prac za kwotę 2 732 000 zł jest firma OLEXBUD. Prace prowadzone są zgodnie z terminem. Oddanie budynku do użytku planowane jest w czerwcu 2015 roku.

– Budowa mieszkań komunalnych, uzbrajanie i udostępnianie gminnych terenów, wsparcie spółek komunalnych w budowie kolejnych, nowych mieszkań, kompleksowe remonty, termomodernizacja i wymiana kotłów grzewczych to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

– Kluczowy w działalności naszej spółki jest rozwój własnego budownictwa mieszkaniowego pod wynajem. Ofertę kierujemy głównie do osób, których nie stać na kupno własnego lokalu. Doskonałym przykładem jest budynek przy ul. Niedziałkowskiego – wyjaśnia Stanisław Błaszkiewicz, prezes ZBM-TBS sp. z o.o. – Przymierzamy się także do budowy osiedla przy ul. Trocera. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku będziemy szukać najemców.

– Nasza spółka konsekwentnie realizuje działania zmierzające do poprawy jakości usług świadczonych na rzecz klientów. Dotyczy to zarówno remontów zasobów mieszkaniowych czy poprawy jakości zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. – informuje Janusz Krisz, członek zarządu ZBM-TBS sp. z o.o. – Dla naszych klientów wprowadzono nowy produkt „E biuro” dający w każdej chwili za pośrednictwem Internetu możliwość wglądu do danych związanych z lokalem. Użytkownik ma dostęp do salda, rachunków oraz informacji o wodomierzu wraz z odczytami.

ZBM-TBS Sp. z o. o. to jeden z największych w regionie zarządców nieruchomości. Atutem jest 60 letnia tradycja działalności i jej stabilność finansowa, a także wysoki i ciągle powiększany kapitał zakładowy. Więcej informacji na temat działalności spółki oraz planowanych inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.zbm-tbs.zabrze.pl