Budowa hali tenisowej

03.12.2014

Przy ul. Olimpijskiej powstaje hala tenisowa. 2 grudnia odbyło się uroczyste zawieszenie „wiechy” na budynku. Obiekt zostanie oddany do użytku w marcu przyszłego roku.

Hala będzie miała trzy korty w tym dwa do gry podwójnej i jeden do gry pojedynczej o nawierzchni posiadającej certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Dodatkowo zostanie wyposażona w trybuny sportowe dla około 120 osób. Będzie też w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Łączny koszt budowy wyniesie ok. 4,7 mln zł. Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1,5 mln zł na budowę hali tenisowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Jest to maksymalne dofinansowanie na tego typu inwestycję, jakie mógł uzyskać samorząd. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Zabrze.