Turystyka poprzemysłowa na spotkaniu biznesowym

02.12.2014

1 grudnia 2014r. w Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu odbyło się kolejne, organizowane przez Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, spotkanie biznesowe. Tym razem tematem spotkania było ,, Moje Zabrze – turystyka poprzemysłowa w mieście Zabrze ‘’

Spotkanie biznesowe miało na celu zapoznanie uczestników z działaniami podjętymi w dziedzinie turystyki poprzemysłowej, w mieście Zabrze. Na spotkaniu obecnych było około 50 przedsiębiorców z różnych branż, przedstawicieli małych i dużych przedsiębiorstw, którzy mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty oraz podzielenia się własnymi doświadczeniami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańka-Szulik.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, jego uczestnicy mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych i integracji.

Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość zwiedzania części dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Concordia” z główną jej atrakcją – Szybem Maciej. Budynki, budowle, urządzenia i wyposażenie oraz otoczenie związane z dawnym zakładem górniczym udostępnione zostały do zwiedzania w ramach Szlaku Zabytków Techniki – jest to doskonały przykład rewitalizacji i uruchomienia możliwości turystycznych na obszarze poprzemysłowym co docenili zaproszeni goście.