Jubileusz 25-lecia

01.12.2014

28 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbył się jubileusz 25-lecia istnienia Zabrzańskiego Koła Związku Górnośląskiego.

Msza święta w krypcie kościoła św. Józefa w Zabrzu zainaugurowała uroczystości rocznicowe, następnie w MOK Guido odbył się panel dyskusyjny nt. Śląskość –„folklor czy system wartości”.

„Związek Górnośląski odpowiedzialnie i umiejętnie dba o to, aby śląskie zwyczaje były obecne w naszym życiu. Zabrzańskie koło z zaangażowaniem podejmuje liczne inicjatywy kulturalne i oświatowe, które trafiają do wszystkich grup społecznych. Jestem wdzięczna za aktywne włączanie się w życie miasta. Jubileusz 25-lecia jest doskonalą okazja, aby złożyć najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania. Życzę dalszych sukcesów, satysfakcji z osiągnięć oraz pozytywnej energii – powiedziałam Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania i wyróżnienia dla zasłużonych członków związku.