Zakup sprzętu dla zabrzańskiej policji

28.11.2014

Zabrzańscy funkcjonariusze otrzymali kolejny sprzęt zakupiony z budżetu Miasta Zabrze. Przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W spotkaniu udział wzięli Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i mł. insp. Dariusz Wesołowski, komendant miejski policji w Zabrzu. Za kwotę prawie 25 tys. zł został zakupiony przyrząd do wykrywania narkotyków w organizmie oraz jednorazowe testy do wykrywania narkotyków. Policjanci otrzymali także alkogogle, które posłużą do akcji edukacyjnych i profilaktycznych. Przypomnijmy, że w tym roku z budżetu miasta zostało zakupionych 7 radiowozów za kwotę 238 tys. zł. Samorząd wspiera także remont komisariatów czy finansuje dodatkowe patrole policji. Policjanci otrzymali także alkotesty. Podejmowane działania pokazują, że z roku na rok poprawia się bezpieczeństwo na drogach, o czym mówił Marek Tomasik, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.