Wystawa fotograficzna

19.11.2014

24 listopada o godz. 17.00 w Galerii MOK odbędzie się wernisaż wystawy fotografii CHADA EVANSA WYATTA w ramach kampanii społecznej "Jedni z wielu", której celem jest zmiana nastawienia Polaków do mniejszości romskiej.

Kluczowym filarem kampanii jest projekt wspólnie zrealizowany ze znanym amerykańskim fotografem zajmującym się tematyką romską. Chad Evans Wyatt odbył podróż po całym kraju w poszukiwaniu Romów, którzy odnieśli sukces zawodowy i społeczny. W ten sposób zrealizowana została wystawa fotograficzna ukazująca 60 unikalnych portretów. Pierwsza z nich odbyła się we Wrocławiu we wrześniu 2012 roku i otworzyła cykl wystaw, które odbędą się we wszystkich miastach biorących udział w projekcie. Obecna edycja kampanii społecznej obejmuje województwa: opolskie, śląskie, małopolskie.

Wystawa będzie czynna do 19 grudnia. Wstęp jest wolny.