Biuro Karier Studenckich w ZCRP

18.11.2014

Jutro (19.11.14r.) w siedzibie ZCRP (Powstańców Śląskich 3) gościmy Biuro Karier Studenckich. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zostaną przeprowadzone trzy tury interesujących zajęć dla młodzieży. O godz. 10.00 i 11.00 przedstawiciele BKS przeprowadzą test "Kwestionariusz Prokos", a o 12.00 rozpocznie się "Poker osobowościowy".

W zajęciach weźmie udział  młodzież III LO i Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych

Test "Kwestionariusz Prokos" – jego konstrukcję oparto na definicji kompetencji społecznych, zgodnie z którą są to złożone umiejętności warunkujące efektywność radzenia sobie w określonych sytuacjach społecznych nabyte w trakcie treningu społecznego
Kwestionariusz pozwala na określeniu kompetencji społecznych, które wymagane są w zawodach związanych z kontaktem z ludźmi – zarządzaniem, animowaniem życia społecznego,,wywieraniem wpływu. Kompetencje takie są przydatne na stanowiskach kierowniczych ale i zawodach usługowych i opiekuńczych czy pracach administracyjnych.
Prokos pozwala na zmierzenie kompetencji wykrycie mocnych i słabych stron, a tym samym określić potrzeby szkoleniowe.

"Poker osobowościowy" jest to gra w karty służąca doskonaleniu funkcjonowania zespołów i grup poprzez indywidualny rozwój osobowości. Angażuje ona całą grupę w interesującą i emocjonującą rozgrywkę, w trakcie której gracze mogą naprzemiennie doświadczać napięcia i radości. Gra jest bardzo prosta i jest doskonałym narzędziem rozwoju, służącym do poznania siebie oraz tego, jak się jest spostrzeganym przez innych. Uczestnicy wręczają sobie karty, na których wymienione są pozytywne cechy osobowości. Każda karta przekazywana jest z komentarzem dotyczącym tego, czy dana cecha u danej osoby wykazuje odpowiednie nasilenie. Po zakończeniu gry jest czas na dyskusję w grupie oraz pracę indywidualną.

Zagraj w Pokera Osobowościowego!
Grupy (od 5-10 osób) zainteresowane rozegraniem gry w przyszłości prosimy o zapisy – osobiście w Biurze Karier Studenckich lub mailowo na adres: kariera@polsl.pl – wraz z podaniem proponowanego terminu rozgrywki (czas trwania gry to ok 2-3h.).