Zabrze przestrzenią rozwoju

Inauguracja roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

03.10.2014

3 października odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uroczystość była powiązania z nadaniem tytułu Profesora Honorowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Grzegorzowi Opali.

Wcześniej uczestnicy, wśród których byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, samorządowcy i przedstawiciele duchowieństwa, wysłuchali przemówienia inauguracyjneo Rektora Śląskiego Uniwerytetu Medycznego prof dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego. Wręczono także medale i odznaczenia zasłużonym pracownikom naukowym uczelni.

– Z ogromną satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój jednej z najstarszych uczelni w regionie, której działalność została zainicjowana w Zabrzu. Śląski Uniwersytet Medyczny aktywnie uczestniczy w rozwoju nauki poprzez opracowywanie i upowszechnianie nowoczesnych technologii diagnostycznych, promowanie innowacyjnych rozwiązań w medycynie, a także tworzy przyjazne pacjentom warunki – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Doskonałym przykładem współdziałania uczelni z zabrzańskim samorządem jest Wydział Lekarski w Rokitnicy. To tutaj zdobywają doświadczenie i tytuły naukowe wybitne osobistości polskiej medycyny. Podejmując najambitniejsze wyzwania podążają ścieżką wyznaczaną przez prof. Zbigniewa Religę, którego w tych dniach wspominamy w sposób szczególny w związku z premierę filmu „Bogowie”. Jego działalność medyczna i wrażliwość na pacjenta jest dla nas wielkim powód do dumy.