Bliżej Japonii

03.10.2014

Uczniowski Klub Sportowy “AIKIDO” w Zabrzu organizuje 3 edycję imprezy „Bliżej Japonii”. Odbędzie się ona 25 października w godzinach od 11.00 do 17.30 w Zabrzu w hali MOSiR przy ul. Matejki 6. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Cesarstwa Japonii w Polsce oraz Prezydent Miasta Zabrze.

W czasie imprezy zostaną przeprowadzone warsztaty tematyczne o kulturze i sztuce japońskiej, w których wszyscy chętni będą mogli wziąć czynny udział.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:
– pokazy sztuki walki w systemie Aikido Yoshinkan wykonane przez członków UKS “AIKIDO” (według grup zaawansowania),
– pokazy grupy rekonstrukcyjnej – Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej z Rzeszowa,
– prelekcja połączona z pokazem na temat tradycyjnego stroju i zbroi japońskiej.
– pokaz i opis ceremonii sepuku
– warsztaty wykonanie biżuterii kanzashi
– warsztaty kaligrafii japońskiej
– warsztaty kumihimo i kanzashi
– prezentacja sposobu wykonania sushi połączona z degustacją.
– warsztaty origami,
– zajęcia dla najmłodszych: gry i zabaw, malowanie twarzy, konkursy tematyczne.

Celem imprezy jest:
– przybliżenia kultury i tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni,
– krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych,
– promocji miasta i regionu.